1-dniowa wycieczka po Trójmieście

wyślij zapytanie

Trójmiasto w jeden dzień.

Zbyta mało czasu na szczegółowe zwiedzanie Trójmiasta?

Możemy zobaczyć najpiękniejsze fragmenty Gdańska Sopotu oraz Gdyni w jeden dzień!

Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru Drogą Królewską aby odkryć najpiękniejsze zabytki i historię ponad 1000 letniego miasta Gdańska. Następnie przemieścimy się w rejony Europejskiego Centrum Solidarności aby dowiedzieć się więcej o historii ruchu Solidarność oraz obejrzeć z bliska Pomnik Poległych Stoczniowców 1970.

Kolejnym miejscem które odwiedzimy, będzie Katedra Oliwska wraz z możliwością wysłuchania 20 minutowego koncertu zabytkowych organów.

W Sopockim kurorcie przespacerujemy się słynnym „Monciakiem” czyli ulicą Bohaterów Monte Cassino.

Spróbujemy solanki która wypływa samoczynnie z położonego na głębokości 800 metrów zdroju świętego Wojciecha.

Na koniec zaczerpniemy jodu na sopockiej wizytówce, jakim bez wątpienia jest najdłuższe drewniane molo w Europie.

Gdynia, zwana miastem z morza i marzeń jest najmłodszym w rodzinie Trójmiasta. W czasie kiedy przybliżę burzliwą historię powstania Gdyni, przyjrzymy się panoramie portu z punktu widokowego na Kamiennej Górze.

Następnie zwiedzimy molo południowe aby z bliska zobaczyć zachowany w doskonałym stanie zasłużony niszczyciel z okresu II wojny światowej „ORP Błyskawica” oraz legendarną fregatę „Dar Pomorza” na której pokładzie przeszkolono przez 51 lat, 13 384 słuchaczy Szkoły Morskiej.

Czas trwania: ok. 7 godzin
Cena wycieczki uzależniona jest ilości osób oraz wybranego środka transportu. Proszę o wiadomość z detalami aby dokonać rzetelnej wyceny.

Poznaj najciekawsze miejsca

  • Zabytki 90% 90%
  • Historia 90% 90%
  • Urok 90% 90%

Pozostałe wpisy

Zamek Krzyżacki w Gdańsku

Zamek Krzyżacki w Gdańsku

Rycerze zakonu Krzyżackiego którzy w 1308 roku zajęli gród i dokonali tzw. rzezi Gdańska, na zawsze odmienili historię tego miasta. Na okres niemal...

czytaj dalej

POTRZEBUJESZ PRZEWODNIKA?

Pamiętaj - wszelkie pomysły na zwiedzanie są dobre, proszę więc o kontakt abym mógł przygotować ofertę dopasowaną do oczekiwań i czasu dostępnego na eksplorowanie Trójmiasta.

GDAŃSK  - GDYNIA - SOPOT