Zwiedzanie Muzeum Emigracji w Gdyni

To tutaj zawijały wielkie transatlantyki takie jak Chrobry, Batory czy Piłsudski...
wyślij zapytanie

Emigracja – temat związany z losami milionów Polaków którzy na przestrzeni wieków z różnych względów wybierali lub zmuszeni byli do opuszczenia ziem ojczystych w poszukiwaniu lepszego jutra.
Muzeum znajduje się we wnętrzach oddanego do użytku w 1933 roku budynku dworca morskiego w Gdyni przy ulicy Polskiej 1.
To tutaj zawijały wielkie transatlantyki takie jak Chrobry, Batory czy Piłsudski, by zabrać na pokład tych, którzy odważyli się wybrać w daleką podróż.
Nowoczesna wystawa pozwoli nam przybliżyć się i zrozumieć motywy oraz niedogodności jakie wiązały się ze zjawiskiem między innymi Wielkiej Emigracji.
Dowiemy się jaki wpływ na ruchy ludzkie miała rewolucja przemysłowa i odkryjemy najbardziej zaludniony fragment ówczesnej Warszawy.
Zrozumiemy dlaczego ziemniaki uratowały Europę i wspólnie odbędziemy daleką podróż z podrzeszowskiej wsi aż do położonego za oceanem Chicago w Ameryce, aby dowiedzieć się co łączy polskich emigrantów z koszykarskim zespołem Chicago Bulls.
Na unikatowej makiecie wewnątrz muzeum, sprawdzimy jak wyglądała budowa najsłynniejszego polskiego statku żeglugi pasażerskiej-MS Batory.
Odwiedziny Muzeum Emigracji to nie tylko podróż w czasie ale również okazja aby przyjrzeć się z bliska głównemu wejściu do portu gdyńskiego. Przy położonym tuż obok nabrzeżu francuskim w sezonie letnim, dosłownie na wyciągniecie ręki cumują współczesne statki pasażerskie.
Odwiedziny w Muzeum Emigracji można połączyć ze zwiedzaniem centrum Gdyni..

Cena usługi przewodnickiej: 180 PLN
Czas zwiedzania: 1,5-2h
Cena biletów:
  • Bilet normalny na wystawę stałą – 12,00 zł/osoba
  • Bilet ulgowy na wystawę stałą – 8,00 zł/osoba
  • Bilet rodzinny na wystawę stałą – 30,00 zł (2 osoby dorosłe + maksymalnie 4 dzieci w wieku 7-18 lat)
  • Bilet grupowy (minimum 10 osób) normalny na wystawę stałą – 10,00 zł/os.
  • Bilet grupowy ( minimum 10 osób) ulgowy na wystawę stałą – 6,00 zł/os.

Muzeum Emigracji

  • Historia 90% 90%
  • Ciekawostki 100% 100%
  • Zabytki 75% 75%

Pozostałe wpisy

Zamek Krzyżacki w Gdańsku

Zamek Krzyżacki w Gdańsku

Rycerze zakonu Krzyżackiego którzy w 1308 roku zajęli gród i dokonali tzw. rzezi Gdańska, na zawsze odmienili historię tego miasta. Na okres niemal...

czytaj dalej

POTRZEBUJESZ PRZEWODNIKA?

Pamiętaj - wszelkie pomysły na zwiedzanie są dobre, proszę więc o kontakt abym mógł przygotować ofertę dopasowaną do oczekiwań i czasu dostępnego na eksplorowanie Trójmiasta.

GDAŃSK  - GDYNIA - SOPOT